وارنیش نسوز

وارنیش نسوز به نوع پوششی گفته می‌شود که بر روی سیم‌ها و کابل‌ها استفاده می‌گردد و دارای مدل‌های مختلف مانند ساده، حرارتی و نسوز است که وارنیش حرارتی خود دارای مدل‌های مختلفی بوده و ویژگی‌های متفاوتی دارد. در حالت کلی وارنیش نسوز جهت عایق‌بندی انواع وسایل الکتریکی و حرارتی و همچنین جهت عایق‌بندی انواع سیم‌ها و کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که مهم‌ترین ویژگی‌های آن این است که نیازی به شکل دادن نداشته و هیچ‌گونه تغییر سایزی در آن‌ها ایجاد نمی‌گردد. هدف کلی استفاده از وارنیش حرارتی عایق‌بندی انواع کابل‌ها و سیم‌ها است تا بتوان در محل‌هایی که حرارت بالایی دارند سبب حفظ ایمنی، جلوگیری از بروز آسیب و خسارات، خطر برق‌گرفتگی و… شود. وارنیش‌های نسوز در اوایل از فایبرگلاس ساخته می‌شدند ولی بعدها جهت افزایش دادن میزان مقاومت حرارتی، از سیلیکون جهت ساخت وارنیش استفاده می‌گردد.

چون معمولاً میزان مقاومت حرارتی وارنیش‌ها بالا بوده و به راحتی می‌توانند تا دمای ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل نمایند. لازم به ذکر است که از حساس‌ترین و مهم‌ترین قابلیت‌های وارنیش نسوز این است که در صورت بروز احتراق به راحتی در کمتر از چند ثانیه به صورت خودکار خاموش می‌گردند و به هیچ عنوان دچار سوختگی نمی‌شوند، وارنیش حرارتی از بهترین گزینه‌ها جهت حفظ ایمنی در محل‌های مختلف بوده و قابل‌استفاده در انواع سیم‌ها و کابل‌ها می‌باشند. مشخصات وارنیش‌های حرارتی، مانند میزان درجه حرارت، حداقل مقاومت الکتریکی، مقاومت حرارتی، مقاومت در مقابل آتش‌سوزی و رنگ‌بندی این محصولات متفاوت است و خوشبختانه قیمت انواع وارنیش حرارتی بسیار مناسب بوده و از طریق محل‌های عرضه مختلف معتبر قابل دسترسی می‌باشند.

وارنیش نسوز

کاربرد وارنیش نسوز

از مهم‌ترین کاربردهای انواع وارنیش نسوز عایق‌بندی انواع سیم‌ها و کابل‌ها و قطعات الکتریکی در محل‌های مختلف می‌باشد. در واقع ویژگی‌های خاص این محصولات سبب شده است تا بتوان بدون هیچ‌گونه نگرانی پروژه‌های مختلف را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند. چون امکان تغییر سایز در کابل‌هایی با پوشش وارنیش نسوز وجود ندارد، انواع وارنیش‌ها قابلیت تحمل درجه حرارت بالایی را دارند. در صورت بروز آتش‌سوزی هم احتمال سوختگی وجود ندارد و به صورت خود به خود خاموش می‌گردند. از رایج‌ترین محل‌هایی که از وارنیش حرارتی استفاده می‌گردد می‌توان در صنعت حمل و نقل اشاره کرد.

همچنین در هنگام ساخت وسایل نقلیه، ساخت تجهیزات سنگین، هوافضا، در تولید انواع فلزات آهن و فولاد، هنگام سیم‌کشی و شیلنگ و انواع کابل‌های حفاظت حرارتی به راحتی می‌توان از انواع وارنیش نسوز استفاده کرد و کابل نسوز تولید نمود. امروزه وجود تولیدکنندگان برتر در کشور ما سبب شده است تا دسترسی به انواع کابل نسوز و یا کابل سیلیکونی، باکیفیت فوق‌العاده بالا به‌راحتی امکان‌پذیر باشد. خوشبختانه عرضه‌کننده معتبری مانند سیلی دی وجود دارد که امکان خرید محصولات اورجینال و باکیفیت تضمین شده و قیمت بسیار مناسب را به راحتی برای مشتریان امکان‌پذیر کرده است.

انواع وارنیش نسوز

وارنیش‌های نسوز دارای مدل‌های مختلفی بوده و هرکدام دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند که بسته به کاربرد در جاهای مختلف استفاده می‌شوند. اطلاع از مشخصات هر نوع به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید و بدون مشکل از آن استفاده کنید. انواع وارنیش‌های نسوز عبارتند از:

وارنیش نسوز سیلیکونی
وارنیش نسوز pvc
وارنیش نسوز سیلیکونی
وارنیش نسوز فایبرگلاس
وارنیش نسوز بازالت

مشاهده و خرید انواع سیم نسوز

انواع وارنیش نسوز

وارنیش نسوز سیلیکونی

نوع پوشش این وارنیش از جنس سیلیکون بوده و مقاومت بالایی را در مقایسه با وارنیش فایبرگلاس در مقابل سایش دارد. در هنگام ساخت وارنیش سیلیکونی، از الیاف شیشه استفاده شده و در لایه زیرین آن از سیلیکون جهت افزایش مقاومت استفاده می‌شود که این مورد سبب می‌گردد تا میزان عایق حرارتی تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا کند و کابل سیلیکونی پر کاربردی را ایجاد نماید. میزان عایق الکتریکی وارنیش نسوز سیلیکونی حدود ۵.۱ ولت بوده و همچنین دارای انعطاف و نرمی بسیار بالایی است. این محصول دارای ویژگی ضد اسید و ضد روغن بوده و بهترین گزینه برای استفاده در انواع محصولات الکترونیکی و انواع تجهیزات برقی می‌باشد، میزان سازگاری این مدل از وارنیش‌ها در محیط‌های مختلف بسیار بالا بوده و بیشتر از وارنیش‌هایی باروکش پی‌وی‌سی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وارنیش نسوز pvc

در هنگام ساخت وارنیش حرارتی با روکش pvc از الیاف نخ شیشه شده و در بخش زیرین آن نیز از پلی وینیل کلراید، جهت افزایش دادن پوشش دهی و مقاومت، در مقابل حرارت استفاده می‌شود. میزان عایق الکتریکی این وارنیش حدود ۵.۲ کیلو ولت بوده و عایق حرارتی آن ۱۰۵ درجه سانتی‌گراد است. وارنیش نسوز پی‌وی‌سی دارای انعطاف و نرمی بالایی بوده و همچنین ضد روغن، ضد اسید و ضد حریق می‌باشد، معمولاً از این وارنیش‌ها بر روی انواع سیم‌های الکترونیکی، انواع لوازم خانگی، انواع الکتروموتورها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. دقت نمایید که اندازه قطر داخلی و ضخامت جداره در مدل‌های مختلف وارنیش‌های نسوزpvc متفاوت بوده و برحسب نیاز خود می‌توانید بهترین گزینه را از مراکز عرضه معتبر خریداری نمایند.

وارنیش نسوز pvc

وارنیش نسوز فایبرگلاس

هنگام ساخت وارنیش نسوز فایبر گلاس از فایبرگلاس استفاده شده است و در قسمت بالایی آن نیز از لاستیک سیلیکونی استفاده می‌گردد، هدف از این کار افزایش مقاومت حرارتی و کششی می‌باشد. این نوع وارنیش می‌تواند تا ۶۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل کرده و میزان تحمل حرارتی آن حدود ۴۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. وارنیش حرارتی فایبرگلاس بهترین گزینه جهت محافظت از شیلنگ و انواع کابل و سیم برق می‌باشد. همچنین این محصول در مقابل فشار داخلی مقاومت بسیار بالایی داشته و از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به خاموش شدن خودکار در صورت بروز آتش‌سوزی اشاره کرد.

وارنیش نسوز بازالت

در ساخت وارنیش نسوز بازالت از الیاف نساجی ساخته می‌شود که مقاومت بالایی در مقابل حرارت دارند و نسبت عملکرد این وارنیش‌ها در مقایسه با وارنیش فایبرگلاس بهتر است. لازم به ذکر است که میزان انعطاف‌پذیری این مدل از وارنیش‌ها بالا بوده و جهت استفاده در محل‌هایی که نیاز به اتصالات و تغییر شکل دارند مناسب می‌باشد. میزان مقاومت این وارنیش تا ۷۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌باشد و از مهم‌ترین قابلیت‌های دیگر آن می‌توان به خاموش شدن خودکار در کمتر از ۱۰ ثانیه هنگام بروز آتش‌سوزی اشاره کرد. همچنین در مقابل مواردی مانند جرقه‌های الکتریکی و جرقه جوش و در مقابل انواع مایعات هیدرولیک، انواع فلزات مذاب نیز مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند.

سخن نهایی

خوشبختانه امروز امکان دسترسی به انواع کابل‌های نسوز، انواع کابل‌های سیلیکونی و انواع سیم‌های نسوز باروکش‌های متفاوت که در مقابل حرارت و دماهای بالا مقاوم هستند به راحتی ممکن شده است. دسترسی سریع به انواع کابل‌های نسوز، امکان اجرای بسیاری از پروژه‌ها را به بهترین شکل صورت ممکن کرده است. برای مثال حضور عرضه‌کنندگان معتبری مانند سیلی دی سبب شده‌اند تا امکان دسترسی افراد به انواع وارنیش‌های نسوز و انواع کابل‌ها و سیم‌های نسوز باروکش‌های مختلف و ویژگی‌های گوناگون با قیمت بسیار مناسب به راحتی امکان‌پذیر گردد.

در نتیجه اگر شما هم جزو کسانی هستید که در پروژه‌های مختلف و بزرگ فعالیت می‌کنید و نیاز به مواد اولیه با کیفیت و تضمین شده دارید، می‌توانید به انواع وارنیش نسوز و سایر تجهیزات مشابه با کیفیت و قیمت مناسب از طریق مجموعه سیلی دی دسترسی پیدا کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات فروشگاه سیلی دی به راحتی می‌توانید از وب‌سایت این مجموعه بازدید نمایید.

تاریخ انتشار 1401/11/03

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *